piątek, 11 kwietnia 2014

Tabula rasa

Nie byłabym sobą, gdybym nie stworzyła posta właśnie w związku z moją pierwszą sesją w tym roku - między innymi stąd tytuł, tabula rasa. Każdy rok stanowi dla mnie w fotografii czystą kartą, na której staram się malować od nowa. Nie jest do końca tak, że porzucam wszystko to, co robiłam w poprzednio - od stylu nie można się tak łatwo uwolnić (o ile to jest możliwe?). Biorę swój mały bagaż, w którym znajdują się wiedza, doświadczenie, garstka starych wizji oraz ten (nie)szczęsny styl i z impetem wchodzę w nowy rok, ale w całkiem inny sposób. Staram się uciekać od monotonii, ciągłości, przewidywalności, lecz nigdy nie ucieknę od tego, jak prezentują się moje zdjęcia, bo patrząc na nie, wiem, że tkwi w nich doza zeszłego roku. I ta cząstka, która czyni je charakterystycznymi, nigdy ode mnie nie odejdzie. Może to i dobrze? Może rzeczywiście zarzuciłam kotwicę na fotograficznym morzu i odnalazłam należący do mnie teren? 

Ach, przede wszystkim chciałam się z Wami podzielić pierwszymi zdjęciami w tym roku - nie będę już nimi torpedować na facebooku, jednak uważam, że każde z nich jest w pewien sposób wyjątkowe (tak, jak i ludzie, z którymi miałam przyjemność je tworzyć). 

Wonderland

Modelka: Domingas Satana António/ Network Models
Styl: Marta Tomczak / Marma 
MUA: Katarzyna Łukasik 
Opaski: Bimabejbe

9 komentarzy:

 1. hej... cudowne zdjęcia! <3
  magiczne...
  może moglabyś mi podpowiedzieć, w jakim formacie zapisywać zdjęcia, ewentualnie, czy je jakoś zmniejszać, by blogspot ich nie rozmazywał? u Ciebie nie sa rozmazane... a ja nie umiem uzyskać takiego efektu :( u mnie zawsze rozmazane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dominika, cóż... Wykonuję je w RAW, potem - po przerobieniu - mają standardowy .jpg. Aczkolwiek nie zmniejszam ich. Wrzucam na bloga w pełnym rozmiarze i potem za pomocą ustawień określam ich rozmiar tak, aby nie rozszerzał mi strony.

   Usuń
 2. Jestem pod ogromnym wrażeniem tych prac :)

  OdpowiedzUsuń
 3. 5 od dołu to na pewno jedna z Twoich perełek. prześliczne.

  OdpowiedzUsuń
 4. zapraszam na mojego bloga, może trochę amatorsko, ale od czegoś trzeba zacząć. Bardzo zależy mi na Twojej opinii :)
  http://jelonsky.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. przepiękna modelka, a fotograf jeszcze lepszy. Jesteś wspaniała i cholernie zazdroszczę :)

  http://odrobina-ciepla.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. śliczna modeleczka ! <3 i swietne zdjecia wyszły :)

  http://paluszkiewiczphotography.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Minga!!! <3 Cudowna jest, miałam okazję pracować z nią podczas zajęć z fotografii studyjnej :)
  przepiękne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń