środa, 2 października 2013

Girl with cat

Jestem chodzącą ambiwalencją. Z jednej strony próbuję wziąć się w garść, działać, angażować ludzi i realizować pomysły, które skrzętnie chowałam w szufladkach swojej świadomości. Z drugiej zaś jestem podirytowana, zniechęcona i absolutnie nie dowierzam istnienia braku spostrzegawczości u ogromu ludzi. Proszę o czytanie ze zrozumieniem - podczas tworzenia tutorialu nie piszę nieprzebytych metafor, a mimo to, język polski w składnej formie stwarza wielu ludziom problemy. Dlaczego?! Najwidoczniej nasz system nauczania jest na niepokojąco niskim poziomie. Niemniej, postanowiłam napisać krótkie sprostowanie, związane z usunięciem przeze mnie ostatniego postu. Nie zamierzam wracać do pisania samouczków. Nie chcę, aby praca i czas, które włożyłam w napisanie prostego, istniejącego w internecie i przyswajalnego tutorialu, były niedocenione. Najwidoczniej osoby, które notabene anonimowo posunęły się do napisania takich komentarzy, spodziewały się profesjonalnych wskazówek (co ciekawe, większość z tych malkontentów prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy z potencjału, jaki ma program). Powiem: przykro mi, jestem amatorem. Chciałam przekazać jedynie triki, które w przeszłości (podkreślam: w przeszłości) stosowałam i uznawałam za przydatne do momentu, w którym nie nauczyłam się czegoś nowego. Z pewnością ułatwiłoby to pracę początkującym fotografom i umożliwiłoby im dokładniejsze obycie z programem. Przykro mi, że chęć pomocy została odebrana w tak negatywny sposób.

Model: Maja Kempińska
Style: Aleksandra Adamczyk

12 komentarzy:

 1. ujęcia z kotem najlepsze :) nie przejmuj się innymi, znam to z doświadczenia, bo też fotografuję i wiem, że nie warto. rób to dla siebie, to najlepsze co możesz zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przedostatnie to po prostu, MIAZGA <3 Przepiękne, uwielbiam w każdym calu! Chyba już wiem co w najbliższym czasie będę rysować. Dziękuję za bycie inspiracją ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Prześliczne zdjęcia, naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem Twoich prac i śledzę każdy nowy post i każde zdjęcie dodawane również na facebook'u. Masz niebywały talent, jestem oczarowana. :) Modelkę też masz piękną!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam efekty KAŻDEJ Waszej współpracy - coś pięknego !

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowita dziewczyna, niesamowite wykończenie. :) Szkoda, że mamy tyle nierozumnych osób w internecie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przykre, że to działa szczególnie wtedy, kiedy ludzie mają dobre intencje.

   Usuń
 6. Już się tak nie broń, że w przeszłości stosowałaś opisaną technikę, a teraz wykonujesz to inaczej. Robisz jak Ci pasuje, czyli dalej tak samo prawda (jesteś zła więc podkreślę, że to żarcik :P)? Czemu na Ciebie naskoczyli - może szlag ich trafił, że robiąc to w amatorski sposób w jaki się nie robi i tak lepiej Ci to wychodzi niż tym "pro", którzy robią to w bardziej zaawansowany sposób, a i tak ich efekty są do kitu :). Co do zdjęć to wiesz.. a kicia jest mega ;). PS. mogłabyś się w końcu odezwać :).

  OdpowiedzUsuń
 7. myślę, że powinnaś być po nad tym. W życiu bd mnóstwo podobnych chwil, ale to nie znaczy, że z czegoś trzeba zrezygnować. Jeśli czujesz to co robisz, dobrze Ci z tym, to super! Rób to co lubisz, jeśli masz serce do ludzi (a widzę to) to spełniaj się w tym! Pozdro :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. na trzech ostatnich zdjęciach ustawienie twarzy, wyraz twarzy, oczu, identyczne. Pracujesz z Mają już tak długo, a wciąż każda kolejna sesja jest podobna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadzam się. profil na FB oraz bloga obserwuję od dawna i czasami mam już dosyć zdjęć Mai. nie chcę odbierać nikomu na urodzie czy umiejętności pozowania, ale Maja zaczyna się chyba powoli nudzić. tym bardziej, że na większości zdjęć wygląda podobnie. brakuje mi czegoś nowego. nowego spojrzenia, uśmiechu, sposobu pozowania. czegokolwiek.
   boję się, że prędzej czy później czegoś w tym duecie zabraknie i zarówna Marta jak i Maja staną w miejscu. szkoda marnować taki talent jaki ma Pani Fotograf.

   Usuń
 9. uwielbiam całą tą serię

  OdpowiedzUsuń
 10. Cudowny blog, podoba mi się <3
  agrestaco6.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń